تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۱۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

زلزله به شبکه برق هجدک ۲۰ درصد خسارت وارد کرد

به گزارش پورتال خبری امروزه به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، محمود شهبا گفت: در اولین ساعات وقوع زلزله ستاد بحران شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در محل ساختمان دیسپاچینگ با حضور اعضاء هیئت مدیره و مدیران ستادی تشکیل جلسه داد و اولین گروه امدادی همکاران اتفاقات به منطقه اعزام شد و با توجه به قطع جزئی در برخی از مناطق حادثه دیده مشکل قطع برق به سرعت رفع شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان افزود: برق رسانی به مناطق زلزله زده روستای هجدک از توابع بخش کوهساران در کمتر از نیم روز پایان یافته و نوسازی تجهیزات توزیع برق نیز در دستور کار قرارگرفته است.

شهبا با اشاره به پایان عملیات امدادرسانی در مناطق زلزله زده اظهار کرد: مشکل برق در تمامی روستاهای زلزله زده بخش کوهساران حل شده است و هیچ مشترکی  بدون روشنایی نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: در ساعت‌های اولیه زلزله، اعزام تیم فوریت‌های برقی از شهرهای همجوار چترود، زرند، کرمان کار خود را آغاز کردند.

وی یادآور شد: در منطقه حادثه دیده بخش کوهساران ۸۰ روستا با تعداد چهار هزار و ۵۰۰ اشتراک وجود دارد که ازاین تعداد، هشت روستا تحت تأثیر زلزله قرارگرفت با خسارت شبکه توزیع و دچار خاموشی شده بودند.

شهبا ادامه داد: با اعزام سریع و به موقع ۱۰ گروه عملیات اتفاقات شهرستان‌های معین با تجهیزات کامل و دو دستگاه جرثقیل و چهار دستگاه بالابر نسبت به اصلاح  شبکه و برقراری مجدد برق در منطقه اقدام شد.

وی تصریح کرد: در منطقه کوهساران ۱۴۰ کیلومتر شبکه فشارمتوسط، ۸۰ دستگاه پست توزیع هوایی، ۱۵۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط با عمر بیش از ۴۰ سال  وجود دارد که با توجه به قدمت زیاد شبکه توزیع دارای فرسودگی بوده که درزلزله اخیر با مشکلات جدی نظیر پارگی سیم، انحراف پست‌های هوایی از موقعیت نصب شده و… مواجه شدیم.

وی افزود: با توجه به برآورد خسارت وارده مبلغ ۳۰میلیاردریال اعتبار برای اصلاح تجهیزات شبکه توزیع در مناطق حادثه دیده نیاز است.

مدیرعامل شرکت با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته و حمایت‌های شرکت توانیر برای مقاوم سازی شبکه و تاسیسات نیز گفت: با توجه به زلزله خیز و صعب العبوربودن منطقه احداث فیدر ۲۰ کیلوولت به طول ۲۲۰ کیلومتر و نقطه مانور جدید ضروری به نظر می‌رسد.

وی در پایان یادآور شد: خانه‌هایی که خسارت کمی دیدند با رعایت موارد ایمنی برای جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی، برق رسانی به آن‌ها کامل شده است، این درحالی است که با رساندن برق به روستا این آمادگی را داریم که در صورت تجهیز دوباره ساختمان‌ها برق رسانی صورت گیرد.

::. مطالب مشابه .::
 • برقراری امنیت بدون تعامل مردم با پلیس امکان پذیر نیست
 • افزایش ۱۱۶ درصدی جرائم سایبری در ایلام
 • تأمین امنیت شهروندان بزرگ‌ترین وظیفه پلیس است
 • واژگونی وانت پیکان در محور زنجان – قزوین/ ۵ مسافر راهی بیمارستان شدند
 • گروه‌های فلسطینی را در جریان جزئیات دقیق انفجار غزه قرار دادیم
 • سال جدید و دومین تصادف منجر به فوت در تهران/۲ نفر فوت کردند
 • فوت ۱۴ نفر براثر تصادف در مازندران
 • تصادفات فوتی در جاده های زنجان ۲۵ درصد کاهش دارد
 • استقرار ۱۰۰ تیم محسوس و نامحسوس در سطح محورهای مواصلاتی کرمانشاه
 • مراقب تماس و پیامک‌های کلاهبردارانه باشید
 • + این مطلب را به اشتراک بگذارید +

  دیدگاه خود را به ما بگویید.
  ارسال