تاریخ انتشار :جمعه ۳ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

تاثیر حمایت از کالای ایرانی برکاهش آسیب های اجتماعی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- وحید محمدی یکتا: مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» نامیدند، این شعار به دلیل اهمیت تولید، حمایت و نیز مصرف کالاهای ایرانی است.

مصرف کالای تولید داخل می تواند از بیکاری در جامعه جلوگیری کرده و بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کرده و سبب به روزی بیش از پیش جامعه ایرانی شود.

هرکجا به جوانان میدان داده شد پیروز بودیم

با سابقه ترین امام جمعه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اهمیت «حمایت از کالای ایرانی» اظهار داشت: باید تا جایی که توان داریم، به جوان های کشور و آینده سازان این مملکت اجازه دهیم تا در عرصه های مدیریتی وارد شوند، امروز نسل جوان کشور پرچم دار عزت، عظمت و افتخار در کشور هستند و همین جوانان بودند، که در ۸ سال دفاع مقدس افتخار آفرینی کردند.

آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی ادامه داد: تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده است، که هرجا به قشر جوان و پر انرژی کشور اعتماد کردیم پیروز شدیم و افتخار برای کشور به ارمغان آورده است، ملت ایران امروز به خوبی خود و استعدادهای خود را باور کرده است، اما متاسفانه آن طور که باید و شاید از استعدادهای جوانان برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی بهره نگرفتیم، باید با یک برنامه ریزی دقیق زمینه را برای حضور فکر و انرژی جوانان آماده کنیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین و یکی از مبارزان دوران انقلاب در این منطقه با بیان این که حمایت از کالای ایرانی سبب استقلال اقتصادی و شکوفایی استعدادهای داخلی می شود، تاکید کرد: نمی توان از خارج کالا وارد کرد و در عین حال نگران نبود، چرا که هر لحظه امکان محدود کردن واردات همان کالا از سوی کشور صادر کننده وجود دارد.

افزایش تولید در کشور سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در این خصوص با بیان این که مردم از خرید کالای قاچاق خودداری کنند، به خبرنگار مهر گفت: خرید کالای داخلی می تواند زمینه ساز اشتغال هرچه بیشتر در کشور رونق تولید و کسب و کار در جامعه شود.

حجت الاسلام سید محسن محمودی ادامه داد: نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری در واقع تعیین مسیر صحیح برای رشد و تعالی کشور و حرکت مردم و مسئولان به سوی توسعه و صلاح جامعه است.

وی گفت: امروز و با نامگذاری سال ۹۷، وظیفه مردم و مسئولان استقبال و خرید کالای ایرانی برای رونق بازار و ایجاد زمینه رونق تولید و مصرف کالای تولید داخل است.

محمودی اظهار داشت: تبعیت از مقام معظم رهبری، می تواند در تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» یاری رسان باشد، اما این تبعیت باید در عمل مشاهده شود و نباید تنها به شعار دادن بسنده کرد، با افزایش تولید در کشور می توان شاهد کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی بود.

ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی در بیکاری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران نیز با بیان این که دشمنان نظام اسلامی سعی دارند، تا از راه اقتصادی با ما مقابله کنند، به خبرنگار مهر گفت: تحریم های ظالمانه نشان از عزم دشمنان ملت ایران برای به زانو در آوردن ملت مقتدر ما دارد، اما این اقدامات با درایت مقام معظم رهبری و هوشمندی ایشان و همچنین تبعیت مردم و مسئولان خنثی شد.

حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده با اشاره به محوریت اقتصاد در شعارهای سال های اخیر، تاکید کرد: حمایت از کالای ایرانی سبب رونق تولید در کشور و افزایش کارگاه ها و کارخانه ها و در نتیجه کاهش بیکاری در جامعه خواهد شد.

وی با بیان این که ریشه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی در بیکاری و وضعیت معیشت مردم است، گفت: اگر نرخ بیکاری کم شود، قطعا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی به تناسب آن خواهیم بود.

ارتقا تولید ناخالص ملی سبب افزایش امنیت ملی می شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر کار مفید و رونق تولید را سبب عبور از رکود خواند و اظهار داشت: ارتقای امنیت ملی با تولید ناخالص ملی و کاهش پول رابطه مستقیم دارد و از این طریق می توان به رونق صادرات در کشور رسید.

سید حسین نقوی حسینی با بیان این که حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی می تواند علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به صادرات و افزایش ارزش پول رایج کشور بیانجامد، ادامه داد: افزایش تولید ملی و رونق کارخانه ها و کارگاه ها سبب ایجاد خود باوری در تولید کنندگان، افزایش اعتماد به نفس و دمیده شدن نشاط و شادابی در میان جوانان می شود.

وی ارتقای تولید داخلی را سبب سربلندی بیش از پیش ملت ایران در جهان دانست و تاکید کرد:  اگر از کار و کارگر ایرانی حمایت شود، تهدیدات امنیتی نیز کاهش می یابد، چرا که تهدیدات امنیت ملی تنها در زمینه نظامی نیست، چرا که امروز اهمیت تهدیدات اقتصادی بیش از تهدیدات نظامی است، زمانی که از نظر اقتصادی و درون زایی قدرتمند شویم، دشمن از ضربه زدن به کشور مایوس خواهد شد، این همان اتفاقی است، که امروز در عرصه نظامی افتاده است.

باید منتظر ماند و دید، در سال جاری، میزان عمل به شعار مقام معظم رهبری به عنوان ناخدای کشتی بزرگ انقلاب اسلامی در چه حد است، چرا که عمل به فرمایشات ایشان و حرکت در جهت فرامین رهبری، تنها نسخع شفابخش جامعه است.

::. مطالب مشابه .::
 • رونمایی از میزو ۱۵، ۱۵ پلاس و ۱۵ لایت
 • مجلس به دنبال ساماندهی بازار خودرو
 • برای تولید کالای با کیفیت؛ داشتن دانش یک نیاز اصلی است
 • سه منشأ ریزش بورس تهران
 • ضرورت خانه تکانی در اقتصاد/روحانی تیم اقتصادی را یکدست کند
 • قطار واردات در اقتصاد ایران بدون هیچ مانعی در حرکت است
 • بی‌اعتمادی صنعت به دانشگاه مانع حمایت از کالای ایرانی است
 • تحول دیپلماسی اقتصادی هند
 • نظریه ی درخواست ایجاب محض
 • جزئیات تصمیم دولت برای حداکثر نوسانات ارزی
 • + این مطلب را به اشتراک بگذارید +

  دیدگاه خود را به ما بگویید.
  ارسال